Ana Sayfa MÜSİAD Şubeler MÜSİAD Bir Okuldur ve Kıymeti Bilinmelidir
MÜSİAD Bir Okuldur ve Kıymeti Bilinmelidir

MÜSİAD Bir Okuldur ve Kıymeti Bilinmelidir

0
0

MÜSİAD Konya Şubesinin 7. Dönem Başkanı olarak göreve başlayan Ömer Faruk Okka, Genç MÜSİAD’ın kurulmasıyla Genç MÜSİAD Yönetim Kurulunda yer almış bir isim. Daha sonra ise Konya Şubesinde Yönetim Kurulu üyeliğini üstlenen Okka, şube başkanı seçilmesinin ardından Çerçeve’ye konuştu. Başkan Okka, “Başkanlık dönemimde devraldığım bayrağı daha yukarı çıkarmak için çalışacağım.” dedi.

Özverili ve Fedakâr Çalışmalar Yapacağız

MÜSİAD Konya’nın; gündem belirleyen, birlikte üreten, kazanan, şehrini ve ülkesini büyüten anlayışla hizmet ettiğini vurgulayan Okka, hizmet yarışında devraldığı bayrağın sorumluluğu ve bilincinde hareket ederek yeni yönetimle beraber özverili ve fedakâr çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Konya Anadolu’nun Lojistik Üssü Hâline Gelecek

MÜSİAD Konya’nın, şehrin ufkunu genişletmek, ekonomik yapısını güçlendirmek ve yönlendirmek için birçok etkinliğe ve projeye imza attığını ifade eden Okka, şu zamana kadar gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili şöyle konuştu: “7. Dönem olarak devam eden projelerin sonuna kadar takipçisi olacağız. Özellikle üzerinde uzun yıllardır çalıştığımız Konya Lojistik Merkez Projemizin devreye girmesi ile birlikte Konya’mız, Anadolu’nun lojistik üssü hâline gelecektir. Konya, Konya-Karaman-Mersin demir yolu hattı ile Mersin Limanı’na bağlanarak dış ticaret için büyük avantajlar elde edecektir. Bu projeler sadece Konya’nın değil bölgemizdeki tüm şehirlerin ihracatına katkı sağlayacaktır.

Mevlana Kalkınma Ajansıyla birlikte hazırladığımız Suriyeli misafirlerimiz ile Konya iş dünyasının iş birli

ği imkânlarını ortaya çıkarmak için yaptığımız ‘Suriyelilerin Ekonomik Potansiyelleri ve İşbirliği İmkânlarının Belirlenmesi’ raporu kentimizin geleceğine ışık tutacak projelerimiz-dendir. Ayrıca ocak ayı içerisinde Konya için çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptık. 32 Afrika ülkesinin büyükelçilerini üç gün süren Afrika-Konya Zirvesi Stratejik İş Geliştirme Toplantıları kapsamında şehrimizde ağırladık. Birebir görüşmelerin yapıldığı toplantılarda birikimlerimizi paylaştık. Gerçekleştirdiğimiz program bir başlangıçtır.Bu Afrika ülkeleri ile aramızdaki ticari ilişkileri geliştirecek, ihracatımıza da önemli katkı sağlayacaktır. Ülkemizin ekonomide yaşadığı değişim ve gelişimin aynası olarak gördüğümüz Afrika iş gezilerimizin, yeni pazarlar ortaya çıkarması, yeni iş birliklerini doğurması ve ülkemizin 2023 vizyonunda 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerine katkı sağlaması en büyük temennimizdir. Önümüze koyduğumuz “Hedef Afrika” hamlesinin tüm gereklerini tek tek hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her yıl geçekleştirdiğimiz ‘Mâzi’den Âti’ye Ticaret Kervanı Yürüyüşü’ programı ile tarihî mirasımıza sahip çıkmayı hedefledik. Bu ve buna benzer programlarımızı düzenlemeye devam edeceğimizi belirtmek isterim.”

MÜSİAD Konya, Örnek Şube Geleneğini Sürdürüyor

Okka, “MÜSİAD Konya, ülkemizin ekonomik ve sosyal denge sıkıntıları içinde şehrimizin aklıselim duruşunu, üyelerle birlikte oluşturulan istişare ile istikametini hiçbir zaman değiştirmeden yoluna devam etmiştir. Bu bağlamda çalışmalar yaparak raporlar hazırladık.

Üyeler arası iş birliği, ortak alım gibi Ahilik olgusunu bizlere yeniden hatırlatan MÜSİAD Konya, 360 üye sayısıyla bütün MÜSİAD şubeleri nezdinde örnek şube olma geleneğini sürdürmektedir.” açıklamalarında bulundu.

Konya’nın ekonomisiyle Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sağlayan bir merkez olduğunu belirten Okka, “’Birlikte Konya’yız’ sloganıyla çıktığımız bu yolda kentimizin refah seviyesini daha ileriye taşımak için herkes, üzerine düşen görevi yerine getirmeye devam edecektir.” dedi.

Ülkemize ve Ekonomimize Güvenmekteyiz

Geleceğe yatırım yapmak isteyenlere çağrıda bulunan Okka, “Geleceğine yatırım yapmak isteyenler MÜSİ-AD’ı tercih etmektedir. MÜSİAD bir okuldur ve kıymeti iyi bilinmelidir. MÜSİAD’ın okul olduğunu somut olarak göremezsiniz ama MÜSİAD’da ne kadar çok zaman ayırırsanız, MÜSİAD’da size o kadar katkı sağlayacak ve katma değer verecektir.” şeklinde konuştu. Türkiye’de yaşanan gelişmeleri ve ülke ekonomisiyle ilgili de konuşan Okka, “Ülkemizin her türlü saldırıya maruz kaldığı bu günleri de sabırla, metanetle atlatacağız. Bizler iş âlemi olarak mücadele sürecinde üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Türkiye ekonomisinin büyümeyi, istihdamı, refahı ve kalkınmayı hedef alan bir ekonomi olduğu asla unutulmamalıdır. 2017’de Konya, ihracat rakamlarını artırmaya, ülkesini büyütmeye devam edecektir. Konya’mızın 2023 hedeflerine şehrimiz işadamları, bürokratları, işçileri, çiftçileri, öğrencileri ile bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla emin adımlarla ilerleyecektir.” ifadeleriyle sözlerine son verdi.

Ömer Faruk Okka Kimdir?

1979 yılında Konya’da doğdu. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2003-2004 yılları arasında Okkalar Petrol AŞ’de satın alma ve pazarlama bölümlerinde görev aldı. Selçuk Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı ve Selçuk Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Yönetim Organizasyon bölümlerinde yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Aile şirketleri olan Okkalar İnşaat AŞ’de 2004 yılında başladığı yöneticilik görevini hâlen sürüyor.

FİKRİNİZİ BELİRTİN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir