Ana Sayfa Gündem Gün Topyekûn Temizlik Günüdür
Gün Topyekûn Temizlik Günüdür

Gün Topyekûn Temizlik Günüdür

0
0

Her gün televizyonlarda duyduğumuz “bu işi cadı avına çevirmeyin” söylemleri, birilerinin kendi zümresini, terörist bile olsa koruma çabasıdır.

Önceki yazımdan bugüne Ankara’da o kadar çok şey değişti ki saymakla bitmez. Örneğin, siyaset kulislerinde birlik ve beraberlik rüzgârları esmeye başladı. Bu önemliydi. Çünkü 15 Temmuz gibi hain bir eylemin ardından Hacı Bektaş-i Veli’nin de dediği gibi “Bir olmalıydık, iri olmalıydık, diri olmalıydık.” 7 Ağustos 2016’da İstanbul Yenikapı’da yapılan, kimilerinin dediği gibi basit ya da basite indirgenebilecek bir şey değildi. Yenikapı, Yeni Türkiye’nin dirilişiydi. O günden sonra Yenikapı, tarih kitaplarında yerini alacaktı. İstanbul’da yapılan bir miting, yazılan bir destan, daha sonra Ankara’da da hayata geçiriliyordu. Siyasi parti liderleri kardeşlik mesajları veriyordu. FETÖ’cü hainlerin kamudan temizlenmesi ise tüm tarafların ortak isteğiydi. Herkes haftalar önce ilan edilen OHAL’de neler olacağını konuşuyordu.

21 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL ile de hainlerin kamudan uzaklaştırılması çalışması başlatılmış oldu. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi “İzler birbirine karışmaya başlamıştı.” Bu süreç işletilirken sadece FETÖ üyesi vatan hainleri değil, bölücü unsurlar da kamudan temizleniyordu. İşte tam da bu noktada FETÖ üyesi olmadığı hâlde görevden alınanlarla ilgili “Cadı Avı” iddiaları, bazı muhalefet partileri tarafından dile getirilmeye başlandı. “Bazı” ifadesini kullandım. Çünkü gerçek milliyetçiler; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla el ele bölücülere, darbecilere, cuntacılara ve dünyaya âdeta gövde gösterisi yapıyordu. Kanun hükmünde kararnamelerle kurunun yanında yaşın da yandığı söylenmeye başlandı. “Bize de sorun ki istemezük diyebilelim.” nidaları başladı. Aslında telaşa gerek de yoktu. Çünkü yaş odun yanmaz ancak kuru odunların yanına atıldığında ateşin daha da gürleşmesine yardımcı olur. Hain darbe girişiminin başarısız olmasının hemen ardından özellikle Doğu ve Güneydoğu’da terör olayları artmaya başladı. Özellikle 15 Temmuz gecesinin muzafferlerinden kahraman Türk polisi hedef alınmaya başlandı. Terör örgütleri arasındaki kardeşlik, bu B planı ile gözler önüne serildi. Ankara buna göz mü yumacaktı? Askeri operasyonlarla birlikte bölücü terör örgütlerine destek veren kamu görevlileri de OHAL sürecinde temizlenmeliydi. Öyle de oldu. Gün topyekûn temizlik günüdür.

Her gün televizyonlarda duyduğumuz “bu işi cadı acına çevirmeyin” söylemleri, birilerinin kendi zümresini, terörist bile olsa koruma çabasıdır.

Hasılıkelam kurunun yanında yaş yanmayacak; OHAL ateşi tüm hainleri yaktığında hak kaybına uğrayanlar varsa ortaya çıkacak hakları teslim edilecektir.

 

etiketler:

FİKRİNİZİ BELİRTİN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir